4/23 WBL Boys Tennis Scores
Celina at Bath
Kenton 4 Wapakoneta 1
Ottawa-Glandorf 4 Van Wert 1
Shawnee 5 St. Marys 0
Celina at Bath
Kenton 4 Wapakoneta 1
Ottawa-Glandorf 4 Van Wert 1
Shawnee 5 St. Marys 0
Tiger Invitational
Boys (11 teams): 5. Bath 61.5
Girls (12 teams): 7. Bath 62
Complete Results
Redskin Relays
Boys (9 teams): 1. Shawnee 90, 6. Ottawa-Glandorf 31, 7. Defiance 19, 8. Wapakoneta 18, 9. Elida 10
Girls (9 teams): 3. Ottawa-Glandorf 55, 4. Shawnee 54, 5. Defiance 34, 6. Wapakoneta 33.5, 9. Elida 3
Complete Results
Maumee 4 Defiance 2, 8 inn.
Ottawa-Glandorf at Kalida (ppd to 5/3)
Shawnee at Liberty-Benton (ppd)
Perry at Wapakoneta (ppd to 4/29)
Wapakoneta 16 Defiance 6, 6 inn.
Non-League:
Napoleon at Celina (ppd)
Celina at Wapakoneta
Defiance at Kenton (ppd)
Van Wert 5 Elida 0
Non-League:
Bath at Lima Central Catholic
Bryan 3 Shawnee 2
Ada at St. Marys
Tri-Meet at Van Wert
Boys: 1. Van Wert 106.5, 2. Coldwater 51, 3. Delphos St. John’s 14.5
Girls: 1. Coldwater 73, 2. Van Wert 67, 3. Delphos St. John’s 34
Complete Results
Bath 16 St. Henry 8
Coldwater 13 Celina 4
Tinora 4 Defiance 1
Ottoville 10 Ottawa-Glandorf 3
Shawnee 13 Fort Recovery 0, 5 inn.
Van Wert 9 Wayne Trace 8, 8 inn.
Wapakoneta 7 Parkway 1
Fairview 15 Defiance 3, 5 inn.
Ridgemont 11 Kenton 0, 6 inn.
Ottawa-Glandorf 16 Kalida 2, 5 inn.
Shawnee 5 Lima Central Catholic 4
New Bremen 3 St. Marys 1
Antwerp 7 Van Wert 3
Wapakoneta 14 Fort Recovery 9
Celina 5 Piqua 0
Bryan 5 Defiance 0
Ada 3 Elida 2
Kenton 3 Bluffton 2
Ottawa-Glandorf 4 Lima Central Catholic 1
St. Marys 3 Sidney 2
Greenville 5 Wapakoneta 0
St. Marys 8 Celina 0
Benjamin Logan 15 Celina 1, 5 inn.
Defiance 1 Norwalk 0, 10 inn.
Elida 15 Spencerville 0, 5 inn.
Elida 5 Spencerville 4
Wauseon 5 Ottawa-Glandorf 4, 11 inn.
Benjamin Logan 4 St. Marys 3
Van Wert 6 Kalida 5
River Valley 3 Wapakoneta 0
Archbold 3 Bath 2
Bath 11 Findlay 6
Celina 14 Crestview 9
Lincolnview 10 Celina 7
Bryan 13 Defiance 3, 6 inn.
Elida 18 Spencerville 0, 5 inn.
Elida 14 Spencerville 7
Benjamin Logan defeated Kenton
Columbus Grove 19 Ottawa-Glandorf 6, 5 inn.
Columbus Grove 9 Ottawa-Glandorf 8
St. Marys 6 Ottoville 2
Van Wert Invitational
1. Shawnee 19, 2. Ottawa-Glandorf 18, 3. St. Marys 9, 4. Van Wert 8, 5. Wauseon 1
Napoleon Wildcat Invitational
Boys (7 teams): 5. Defiance 87, 6. Celina 66
Girls (7 teams): 2. Celina 129, 7. Defiance 40
Complete Results
Patriot-Joe Tussing Invitational
Boys (12 teams): 1. St. Marys 113
Girls (12 teams): 2. St. Marys 96
Complete Results
Bath 6 Elida 1
Kenton 6 Celina 1
Defiance 5 Shawnee 2
Ottawa-Glandorf 2 St. Marys 1
Van Wert 3 Wapakoneta 2
Bath 8 Elida 7
Celina 14 Kenton 2, 5 inn.
Shawnee 12 Defiance 9
St. Marys 12 Ottawa-Glandorf 1, 5 inn.
Wapakoneta 10 Van Wert 0, 6 inn.
Elida at Bath
Kenton 3 Celina 2
Shawnee 4 Defiance 1
Ottawa-Glandorf 4 St. Marys 1
Van Wert 5 Wapakoneta 0
Gold Medal Meet
Boys (10 teams): 1. Van Wert 114, 4. Ottawa-Glandorf 54, 9. Bath 19, 10. Elida 6
Girls (9 teams): 3. Ottawa-Glandorf 84, 4. Van Wert 60, 5. Bath 29, 6. Elida 25
Complete Results
Bowling Green at Defiance (ppd to 5/14)
Indian Lake 5 Kenton 1
Ottawa-Glandorf 10 Liberty-Benton 3
St. Marys 12 Waynesfield-Goshen 0, 5 inn.
Lima Central Catholic 1 Wapakoneta 0
New Bremen 11 Celina 3
Van Buren 12 Kenton 2, 5 inn.
St. Marys 17 Waynesfield-Goshen 0, 5 inn.
Bath at St. Marys
Non-League:
Lima Central Catholic 3 Defiance 2
Galion 4 Kenton 1
Shawnee 5 Ada 0
OTCA Team Tournament – 1st Round
Ottawa-Glandorf 3 Bryan 2