4/24 WBL Baseball Scores
Bath 6 Ottawa-Glandorf 2
Celina 4 Elida 1
Defiance 12 Kenton 1, 5 inn.
Van Wert 12 St. Marys 2, 6 inn.
Non-League:
Lima Central Catholic 3 Shawnee 2
Bath 6 Ottawa-Glandorf 2
Celina 4 Elida 1
Defiance 12 Kenton 1, 5 inn.
Van Wert 12 St. Marys 2, 6 inn.
Non-League:
Lima Central Catholic 3 Shawnee 2
Van Wert at Celina (ppd)
Kenton 7 Elida 6
Wapakoneta 8 Shawnee 2
Non-League:
Bath 13 Crestview 4
Allen East 9 Ottawa-Glandorf 8
Shawnee 5 Kenton 0
Non-League:
Bath 5 Lima Senior 0
Defiance at Napoleon
Elida 3 Findlay 2
Bluffton at Ottawa-Glandorf
Elida 5 Defiance 0
Quad-Meet at Sidney
Boys: Minster 86, Coldwater 79, Bath 56, Sidney 35
Girls: Coldwater 76, Minster 69, Bath 62, Sidney 31
Tri-Meet at Wapakoneta
Boys: Wapakoneta 92, Bluffton 71, Waynesfield-Goshen 6
Girls: Bluffton 72.5, Wapakoneta 69.5, Waynesfield-Goshen 27
Shawnee 10 Ottawa-Glandorf 4
Non-League:
Bath 22 Spencerville 6
Versailles 15 Celina 5, 5 inn.
Coldwater 17 Elida 0, 5 inn.
St. Marys 5 New Knoxville 3
Wapakoneta 11 Minster 10
Bath 25 Ottawa-Glandorf 2, 5 inn.
Defiance 10 Kenton 8
Non-League:
Coldwater 6 Celina 2
Parkway 20 Elida 0, 5 inn.
Shawnee 10 Spencerville 0, 5 inn.
St. Henry 10 St. Marys 4
Van Wert 15 Ottoville 1
Minster 10 Wapakoneta 0
Bath 4 Kenton 1
Celina at St. Marys
Van Wert 5 Defiance 0
Non-League:
Ottawa Hills 4 Elida 1
Ottawa-Glandorf 4 Archbold 1
Wapakoneta 5 Lima Central Catholic 0
Celina 4 Russia 3
Defiance 7 Sylvania Northview 6
Lima Central Catholic 8 Ottawa-Glandorf 6
Findlay 8 Shawnee 6
Bellefontaine 10 St. Marys 1
Van Wert 5 Delphos St. John’s 2
Bryan 10 Bath 0, 5 inn.
Findlay 12 Celina 2, 6 inn.
Findlay 15 Celina 2
Fort Recovery 10 Shawnee 6
Shawnee 6 Fort Recovery 5
Celina at Ada
Van Wert 5 Napoleon 0
OTCA Team Tournament
Shawnee 4 Findlay 1
Northwest Ohio Doubles Tournament at Archbold
Bryan 16, Wauseon 10, Archbold 10, Defiance 4
Bill Krause Memorial Invitational at Heidelberg
Boys (10 teams): 5. Ottawa-Glandorf 80.5, 6. Celina 66
Girls (11 teams): 3. Ottawa-Glandorf 83, 10. Celina 28.5
Bath 12 Elida 2, 5 inn.
Celina 7 Kenton 3
Defiance 8 Shawnee 0
St. Marys at Ottawa-Glandorf (ppd)
Wapakoneta at Van Wert (ppd)
Bath 9 Elida 8
Kenton 7 Celina 3
Defiance at Shawnee (ppd)
St. Marys 17 Ottawa-Glandorf 0, 5 inn.
Wapakoneta 7 Van Wert 2
Bath 3 Ottawa-Glandorf 2
Elida 5 Celina 0
Kenton 4 Defiance 1
Shawnee 5 Wapakoneta 0
St. Marys 3 Van Wert 2
Waynesfield Tiger Invitational
Boys (12 teams): 1. Bath 151
Girls (12 teams): 2. Bath 130.5
St. Marys 2 Bath 1
Non-League:
Bowling Green 3 Defiance 2
Pleasant 7 Kenton 6
Ottawa-Glandorf 6 Kalida 2
Shawnee 8 Liberty-Benton 3
Lima Central Catholic 6 Wapakoneta 3
Bath 6 Shawnee 0
Wapakoneta 4 Celina 2
Non-League:
Defiance 7 Emmanuel Christian 1
Kenton 13 Waynesfield-Goshen 9
Arlington at Ottawa-Glandorf
Delphos Jefferson 5 Van Wert 3
Ottawa-Glandorf 5 Defiance 0
Non-League:
Bluffton 4 Celina 1
Elida at St. John’s Jesuit
Kenton 3 Fostoria 2
Shawnee 4 Lima Central Catholic 1
St. Marys 5 Lehman Catholic 0
Wapakoneta Redskin Relays
Boys (8 teams): 1. Shawnee 106, 2. Defiance 100, 3. Wapakoneta 75, 6. Elida 35
Girls (8 teams): 1. Defiance 97.5, 3. Shawnee 71, 4. Wapakoneta 69.5, 5. Elida 62.5