12/21 Girls Basketball Scores

Bath 47 Coldwater 42
Parkway 44 Celina 37
Ottoville 54 Ottawa-Glandorf 48
St. Marys 57 Sidney 37

12/18 Girls Basketball Scores

St. Henry 59 Celina 40
Delphos St. John’s 48 Shawnee 45

12/16 Boys Basketball Scores

Findlay 57 Bath 34
Marion Local 66 Celina 38
Defiance 47 Bryan 37
Elida 67 Coldwater 50
Kenton 74 Riverdale 43
Ottawa-Glandorf 55 Lima Central Catholic 51
Shawnee 66 New Knoxville 57
Minster 61 Wapakoneta 57

12/16 WBL Bowling Scores

Boys
Celina 3055 Ottawa-Glandorf 2749
Shawnee 3001 St. Marys 2824

Girls
Wapakoneta 2762 Celina 2311
St. Marys 2805 Shawnee 2706

12/16 Wrestling Scores

Allen County Invitational (10 teams)
2. Shawnee 207, 4. Elida 164.5, 5. Bath 154

Xenia Invitational (17 teams)
2. Celina 177.5

12/15 WBL Boys Basketball Scores

Elida 60 Bath 44
Kenton 55 Celina 50
Shawnee 57 Defiance 46
Ottawa-Glandorf 64 St. Marys 50
Wapakoneta 56 Van Wert 49

12/14 WBL Girls Basketball Scores

Bath 47 Elida 22
Kenton 78 Celina 48
Defiance 49 Shawnee 35
Ottawa-Glandorf 71 St. Marys 35
Wapakoneta 39 Van Wert 33

12/14 WBL Bowling Scores

Boys
Celina 3216 Defiance 2751

Girls
Celina 2194 Defiance 1982

12/14 WBL Wrestling Scores

Elida 48 Bath 24
Celina 63 Kenton 13
Defiance 38 Shawnee 33
St. Marys 51 Ottawa-Glandorf 22
Wapakoneta 45 Van Wert 30

12/12 Girls Basketball Scores

Coldwater 79 Celina 41
Defiance 55 Archbold 45
Lincolnview 33 Elida 26
Liberty-Benton 68 Shawnee 42
Delphos St. John’s 59 St. Marys 32
Van Wert 53 Spencerville 49
Wapakoneta 45 Marion Local 38

12/9 Boys Basketball Scores

Bath 67 Columbus Grove 66
Bowsher 72 Celina 58
Defiance 78 Rossford 59
Elida 50 Delphos St. John’s 44
Coldwater 69 Kenton 52
Ottawa-Glandorf 98 Liberty-Benton 37
St. Henry 62 Shawnee 48
New Bremen 60 St. Marys 55
Wapakoneta 54 Sidney 40

12/9 Swimming & Diving Results

2017 Northwest Ohio Classic at BGSU
Boys (28 teams)
6. Wapakoneta 208.5, 16. Celina 59, 21. Ottawa-Glandorf 32

Girls (31 teams)
6. Celina 227, 13. Ottawa-Glandorf 100, 23. Wapakoneta 38
Complete Results

12/7 WBL Girls Basketball Scores

Bath 49 Kenton 44
Shawnee 60 Celina 46
Defiance 55 Van Wert 43
Ottawa-Glandorf 63 Elida 31
Wapakoneta 61 St. Marys 54

12/7 WBL Wrestling Scores

Bath 36 Kenton 34
Celina 42 Shawnee 34
Defiance 39 Van Wert 24
Ottawa-Glandorf 48 Elida 17
St. Marys 38 Wapakoneta 30

12/5 WBL Bowling Scores

Boys
Celina 3032 Elida 2598

Girls
Celina 2325 Elida 1872

12/2 Boys Basketball Scores

Elida Tip-Off Classic
Consolation: Shawnee 61 Bath 35
Championship: Elida 54 Lima Central Catholic 42

Versailles 69 Celina 42
Defiance 44 Napoleon 34
Kenton 74 Waynesfield-Goshen 36
Van Wert 50 Lincolnview 42
Indian Lake 43 Wapakoneta 39

12/2 Girls Basketball Scores

Bath 46 Columbus Grove 44
New Bremen 61 Celina 31
Kenton 59 Benjamin Logan 52
Ottawa-Glandorf 43 Kalida 34
Wapakoneta 34 Fort Recovery 32

12/2 Swimming & Diving Results

Celina Waterdogs Sprint Meet
Boys (14 teams)
1. St. Marys 84, 2. Celina 80, 4. Ottawa-Glandorf 67, 7. Bath 49, 12. Elida 12

Girls (11 teams)
2. Celina 148.5, 6. Ottawa-Glandorf 43, 8. Bath 8

2017 OPSWA All-Ohio Football Teams

Division III 1st Team
Kole Murlin – Celina – Linebacker – 6-1, 205 – Sr.

Division III 2nd Team
Isaac McAdams – Elida – Quarterback – 6-3, 190 – Sr.

Division III Honorable Mention
Seth Huston – Celina – 6-1, 240 – Jr.

Division IV 1st Team
Garrett Lauth – St. Marys – Offensive Lineman – 6-2, 315 – Sr.
Reed Aller – St. Marys – Defensive Lineman – 6-1, 245 – Sr.

Division IV 3rd Team
Sean Perry – St. Marys – Running Back – 5-10, 170 – Jr.
Jackson Harris – St. Marys – Linebacker – 6-3, 200 – Sr.
Shawn Conover – Kenton – Linebacker – 6-2, 195 – Sr.

Division IV Honorable Mention
Jacob Kelly – Van Wert – 5-9, 165 – Sr.
Gabe Vandever – St. Marys – 5-10, 160 – Jr.
Austin Giesige – St. Marys – 6-0, 220 – sr.

Division V Honorable Mention
Richie Knowlton – Ottawa-Glandorf – 6-1, 190 – Sr.

Complete 2017 All-Ohio Football Teams

12/1 Boys Basketball Scores

Elida Tip-Off Classic 
Lima Central Catholic 65 Bath 56
Elida 58 Shawnee 45

Bellefontaine 53 Celina 50
Kenton 66 Indian Lake 59
Ottawa-Glandorf 70 Bryan 60
Fort Recovery 55 St. Marys 45
Wapakoneta 62 Piqua 38