12/10 WBL Bowling Scores
Boys
Celina 2695 Ottawa-Glandorf 2370
Shawnee 2610 St. Marys 2591
Girls
Shawnee 2301 Ottawa-Glandorf 1683
St. Marys 2406 Van Wert 1945
Boys
Celina 2695 Ottawa-Glandorf 2370
Shawnee 2610 St. Marys 2591
Girls
Shawnee 2301 Ottawa-Glandorf 1683
St. Marys 2406 Van Wert 1945
Lincolnview Lancer Invitational (11 teams)
1. Defiance 235.5, 2. Van Wert 209, 10. Celina 68
Greenville Invitational (8 teams)
4. Shawnee 127
Bath 47 Bluffton 38, OT
Defiance 59 Paulding 43
Elida 47 Spencerville 33
Columbian 51 Kenton 48
Ottawa-Glandorf 73 Liberty Center 53
St. Henry 65 St. Marys 49
Wapakoneta at Marion Local (ppd to 12/31)
Bath 57 Elida 45
Kenton 50 Celina 24
Defiance 48 Shawnee 26
Ottawa-Glandorf 57 St. Marys 46
Wapakoneta 50 Van Wert 28
Boys
Wapakoneta 3038 Defiance 2539
Girls
Wapakoneta 2680 Defiance 2588
Elida 49 Spencerville 48
Ottawa-Glandorf 61 Wauseon 34
St. Marys 65 Lima Central Catholic 44
Boys
Celina 2895 Elida 2531
Van Wert 2878 Kenton 2497
Girls
Kenton 2043 Van Wert 1966
Celina 2156 Elida 2058
Non-League:
Boys: Evergreen 2472 Defiance 2455
Girls: Defiance 2342 Evergreen 1501
Boys
Kenton 79 Van Wert 56
Girls
Van Wert 86 Kenton 72
WBL Super Tri-Meet at Celina
Elida 65 Kenton 15
Elida 55 Celina 9
Bath 55 Celina 24
Bath 54 Kenton 30
WBL Super Tri-Meet at Defiance
Defiance 57 St. Marys 24
Wapakoneta 32 Defiance 29
Wapakoneta 49 Ottawa-Glandorf 17
Ottawa-Glandorf vs. St. Marys
Non-League Dual
Shawnee 39 Spencerville 24
Kenton 55 Bellefontaine 31
Boys
Defiance at Ottawa-Glandorf
Girls
Celina at Parkway
Elida Tip-Off Classic – Consolation
Bath 62 Lima Central Catholic 56
Elida Tip-Off Classic – Championship
Shawnee 65 Elida 55
Versailles 67 Celina 40
Maumee 51 Defiance 48
Kenton 82 Waynesfield-Goshen 41
Troy at St. Marys (ppd to 1/17)
Lincolnview 63 Van Wert 60
Wapakoneta 61 Indian Lake 46
New Bremen 38 Celina 34, OT
Ottawa-Glandorf 44 Kalida 22
Marion Local 49 Shawnee 19
Fort Recovery 54 Wapakoneta 42
2016 Coldwater Sielski Wrestling Invitational
1) Milton Union 5-0
2) Elida 4-1
3) Edgerton 4-1
4) Adams Central 3-2
5) Clyde 3-2
6) St. Marys 2-3
7) Preble Shawnee 2-3
8) Coldwater 1-4
9) Spencerville 1-4
10) Select Team 0-5
Final Matchup Championship Round Scores
1st/2nd: Milton Union over Elida 36-31
3rd/4th: Edgerton over Adams Central 45-32
5th/6th: Clyde over St. Marys 35-24
7th/8th: Preble Shawnee over Coldwater 47-30
2016 Jim McCracken Invitational (20 teams)
11. Shawnee 81, 17. Van Wert 36
Elida Tip-Off Classic
Shawnee 69 Lima Central Catholic 55
Elida 59 Bath 46
Bellefontaine 47 Celina 44
Ottawa-Glandorf at Bryan (ppd to 12/22)
Fort Recovery at St. Marys (ppd to 1/10)
Crestview at Van Wert (ppd to 1/7)
Wapakoneta 64 Piqua 53
Division III
2nd Team
Offensive Lineman: Joey Morlino, St. Marys, 6-2, 220, sr.
Defensive Lineman: Matt Patten, St. Marys, 6-2, 240, sr.
3rd Team
Running Back: Eric Spicer, St. Marys, 5-9, 170, sr.
Kicker: Tristan Meyer, Wapakoneta, 6-0, 170, sr.
Linebacker: Landon Hall, Wapakoneta, 6-2, 200, sr.
Special Mention
Ryan Lowden, Wapakoneta; Dustin Howell, St. Marys; Maddux Liles, Wapakoneta
Division IV
1st Team
Linebacker: Logan Balbaugh, Ottawa-Glandorf, 6-0, 170, sr.
2nd Team
Offensive Lineman: Alex Hoehn, Ottawa-Glandorf, 6-4, 265, sr.
Quarterback: Jay Kaufman, Ottawa-Glandorf, 6-4, 210, jr.
Defensive Back: Trent Basinger, Ottawa-Glandorf, 6-1, 165, sr.
Special Mention
Richie Knowlton, Ottawa-Glandorf; Chris Deardorf, Kenton; Alex Hoehn, Ottawa-Glandorf
Bath 52 Clay 40
Minster 63 Celina 9
Defiance 61 Patrick Henry 36
St. Marys 60 New Knoxville 40
Van Wert 57 Delphos Jefferson 44
Girls
Wapakoneta 2607 Elida 1963